Brodce C - Říčany I

02.04.2017 21:40

    ,,Je to tady, poslední zápas, jeden z nejtěžších, přijely Říčany,“ říkal jsem si celou cestu z tepla své postele až do hracího sálu. Hlavě jsem si promítal nejrůznější pětici soupeře a jednotlivé scénáře o průběhu zápasu.         Dokola, pak znovu, pak naposledy a ještě pro jistotu znovu. Nemohl jsem si pomoci, naděje být po deseti letech první v soutěži bylo strašlivě vzrušující. Dost už ale zbytečného obcházení. Sestavu, kterou se nám povedlo dát dohromady byla skvělá, nebyl tedy důvod být příliš skeptický o sílu naší pětky, a to ani když k nám Říčany přijely, až na jednoho hráče, v základu.

 

    První bodík se podeřilo poslat do pomyslných sítí mně, když jsem s Lubomírem Čechem rozjel Portugalskou, ve které jsem najednou ztratil nit a nabídl jsem odevzdání mého jezdce s tím, že dám věčňák, to se však soupeři nezamlouvalo a tak zahrál tak, který okamžitě prohrál. Paradoxně jezdec, kterého jsem měl v úmyslu obětovat bez žádného výhledu na lepší pozici, dal vidličky na bílou dámu a koně, který jako jediná figura kryl mat. Tomu se dalo zabránit jen odevzdáním celé dámy, což nemělo smysl. Deset tahů a vedeme 1:0

 

    Regionální soutěž není mistrovství, to je ale Vojtovi Dudkovi úplně putna, protože on vyhrává všude, kam se posadí, tak jako dnes. Až do střední fáze hry se mi zdála jeho pozice nejasná, možná i kvůli tomu, že měl dvojici jezdců proti dvojici střelců, ale těžko může pozici soudit někdo, kdo jen projde kolem, spočítá piky, překoukne figury a nic moc nepropočítává. Já ve Vojtu věřil, což se i vyplatilo, kdy se nakonec jezdci ukázali velmi silní a po útoku mu stál pěšec pole před proměnou a tuto šanci držel až do konce pevně v rukou. 2:0

 

    Někdy jsou šachy jako horská dráha. Chvilku jste nahoře, pak prudce sjedete zas dolů. O tom se přesvědčil   Vojta Štěpán, když po hezkém měřením sil ukazovali oba hráči pěkné pozice a zajímavé strategické plány. Je sice škoda, že nakonec to pro Vojtu dopadlo prohrou, ale někdy se musí prohrát, aby se jindy mohlo zase vyhrát. 2:1

 

    Mirek Štěpán zase zažil opak. Již od zahájení měl přivyhranou pozici, kdy získal dva pěšce bez jakékoliv kompenzace, k těm se v průběhu boje přidala i figura, kterou však Mirek zase odevzdal s tím, že bude mít již čtyři pěšce navíc. Přiznám se, že jsem se chvílema ještě bál, protože dáma namířená za podpory střelce na jeho krále nevypadala moc hezky. Nakonec se ale černá dáma s věží dostala na poslední řadu a mat byl už prakticky téměř nevyhnutelný. Rozhodně to je pro našeho borce cenný skalp. 3:1

 

    Bylo rozhodnuto, zápas jsem měli v kapse, ale náš cíl byl vyhrát soutěž a potřebovali jsme ještě půl bodu, abychom v případě remízy Postupic byli zase první. Petr zasedl proti Dušanovi Malému, který je ve velké formě. Za mě musím asi říci, že bych hrál radši ve většině partie spíše za černého. Když ale došlo na výměnu dam a přišlo na věžovku, začala se pozice vyrovnávat a Petr začínal mít možná i trošku navrh, což pak ostatně potvrdila vzájemná analýza. Jelikož ale výsledek nešel zvrátit, byl domluven smír a přibyla do zápasu alespoň jedna ta remízka. 3,5:1,5

 

    První krok jsme udělali úspěšně, druhý už musel za nás udělat Struhařov a Postupice alespoň zremizoval, k čemuž jim přišel pomoci i Otakar Gernert. Ani ten k našemu velkému zklamání nedokázal zajistit převrat a i s nm v poli přišla těsná prohra 3:2

 

    Abych to shrnul, jsem sice zklamaný, že se nám nepovedlo soutěž vyhrát, ale naopak musím objektivně říct, že jsme si za to mohli i sami, když jsme ve Struhařově prohráli. Tak či onak, podařilo se nám udělat krásný výsledek a být druhý v soutěži se nám nepovedlo mnoho dlouhých let. Je to krásný pocit, že jsem mohl být součástí. Díky týme! :)

 

Konečné výsledky RS "E"

- Martin Vašák -

—————

Zpět


Diskusní téma: Brodce C - Říčany I

Datum: 03.10.2019

Vložil: Star Wars

Titulek: Starwars

xboz cj Starwars Wars youtube.com/watch?v=KgUoGsWrFEs

—————

Datum: 08.06.2018

Vložil: Alberttef

Titulek: How To Prevent Prostate Problems And Diseases?

The prostate related is a vital a part of a male's reproductive :. It secretes fluids that aid in the transportation and activation of sperm. The men's prostate is situated just in front of the rectum, below the bladder and around the urethra. When there is prostate problem, it is almost always really really irritating and inconvenient for your patient as his urinary system is directly affected.

The common prostate medical problems are prostate infection, enlarged prostate and prostate type of cancer.Prostate infection, often known as prostatitis, is easily the most common prostate-related symptom in men younger than 55 years. Infections of the prostate gland are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis will be the least common coming from all varieties of prostate infection. It is due to bacteria found in the large intestines or urinary tract. Patients can experience fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated by using antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to relieve the swelling.

Chronic bacterial prostatitis is really a condition of the particular defect within the gland as well as the persistence presence of bacteria inside urinary tract. It can be due to trauma towards the urinary tract or by infections received from other parts of the body. A patient may feel testicular pain, back pains and urination problems. Although it is uncommon, it may be treated by removal of the prostate defect followed by the utilization antibiotics and NSAIDs to treat the inflammation.

Non-bacterial prostatitis makes up about approximately 90% of all prostatitis cases; however, researchers have not yet to ascertain what causes these conditions. Some researchers think that chronic non-bacterial prostatitis occur because of unknown infectious agents while other believe that intensive exercise and lifting could cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, a suitable meals are important. These are some with the steps you can take to maintain your prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is important for general health and will also also maintain the urinary track clean.

2. Some studies claim that several ejaculations a week will assist to prevent prostate cancer.

3. Eat steak sparingly. It has been shown that consuming a lot more than four meals of beef per week will raise the risk of prostate diseases and cancer.

4. Maintain an appropriate diet with cereals, vegetable and fruits to make sure sufficient intake of nutrients necessary for prostate health.

The most critical measure to take to be sure a proper prostate is to select regular prostate health screening. If you are forty years and above, you should opt for prostate examination at least one time per year.

—————