Týnecká žákovská

20.10.2015 22:32

Druhý říjnový víkend pokračovala žákovská liga turnajem na naší domácí půdě. Do společenského sálu Hotelu Týnec se sjelo 92 šachistů z širokého okolí. Do turnaje se zapojilo i 17 hráčů našeho oddílu a 4 spřátelení šachisté z Kamenice.

"Rozhodčí, rozhodčí!  Nemožňák"

 

V nejprestižnějším turnaji A zvítězil favorizovaný Jakub Vojta z Vlašimi. Bez porážky se turnajem probil i náš Vojta Dudek a odvezl si stříbro. David Zvolenský zaváhal již v prvním kole z říčanským Janem Bohuňkem a přestože zbylé zápasy vyhrál, stačilo to pouze na čtvrté místo za nejlepší dívkou Petrou Píšovou z Pravonína.

 

"To chceš ještě tahat?"

 

V turnaji B se naši hráči tentokrát příliš neprosadili. Zpočátku se sice na předních příčkách drželi Tomáš Bláha a Kryštof Mojdl, v závěru jim ale došly síly a tak zde byl nakonec nejúspěšnější na desátém místě Vašek Zvolenský. Nejlepšími hráči B-čka se stali Lukáš Zeman z Pravonína, Václav Bartoš z Říčan a Kryštof Křížek z Vlašimi.

"Jak tohle dopadne?"

 

O mnoho radostnější byly výkony našich hráčů v C-čku. Velmi soustředěný výkon podal Filip Hrubý a s jedinou prohrou tento turnaj vyhrál. Po delší době se na veřejnosti ukázala i naše děvčata Eliška Novotná a Josefína Dudková. Bylo příjemné sledovat jejich zvýšený zájem o hru a snahu o dosažení co nejlepšího umístění. I díky menší konkurenci se jim dostalo hezké odměny v podobě dvou dívčích medailí. Na turnaji si zahrálo i několik nováčků. Z nich byl nejúspěšnější Michal Šimáček, který skončil s jednou prohrou a dvěma remízami šestý.

"Přede mnou se neschováš ani do rohu."

 

Výsledky - Fotky
 

-Karel Jukl-

—————

Zpět


Diskusní téma: Týnecká žákovská

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.